راهنمای جامع نصب بازی های کامپیوتر

دقت کنید: در صورتی که در زمان نصب یا اجرای بازی به مشکلی برخوردید دلیل از خرابی فایل نصب نمی باشد، با توجه به نکات زیر میتوانید تمامی خطاهای موجود را رفع کنید.

سخت افزار کامپیوتر

کاربران محترم از آنجاییکه هر بازی نیاز به یک حداقل مشخصات سخت افزاری دارد ابتدا مشخصات را با سخت افزار کامپیوتر خودتان مقایسه کنید. (مشخصات را در خود سایت دنیای کامپیوتر میتوانید پیدا کنید.)

نقش آنتی ویروس در بروز خطا برای بازی ها

در بعضی از موارد نیاز دارید که آنتی ویروس خود را موقتا غیر فعال کنید( بدلیل شناسایی فایل های کرک)

نرم افزارهای مورد نیاز برای جلوگیری از خطاهای بازی ها

برای اجرای هر بازی کامپیوتر شما نیاز دارید که یکسری نرم افزار را روی سیستم خود نصب کنید. که معمولا این نرم افزارها در دی وی دی که برایتان توسط سایت دنیای کامپیوتر ارسال میشود موجود است ولی در صورتی که موجود نبود به نکات زیر دقت کنید.

نقش کارت گرافیک در بروز خطاهای بازی های کامپیوتر

اولین کاری که باید انجام دهید این است که جدید ترین ورژن درایور کارت گرافیک خود را از سایت های سازنده دریافت کنید و آن را نصب کنید.( ضروری نمی باشد ولی در جهت اجرای بهتر بازی پیشنهاد میشود.)

خطای d3dx9 یا D3dx.dll

این خطا بدلیل عدم نصب یا بروز نبودن Directx می باشد که میتوانید از لینک زیر جدیدترین ورژن آن را دانلود کنید. دانلود کنید

خطای OpenGL زمان نصب بازی

این مشکل بخاطر کتابخانه OpenGl است. برای رفع خطا آن را دانلود و نصب کنید. دانلود کنید

خطای Original disk not found یا please insert original disk

این خطا به دو دلیل رخ میدهد: 1- یا نیاز به یک درایو مجازی دارید و از بازی یک نسخه(Image) تهیه کنید و آن را در درایو مجازی قرار دهید.
2: کوپی نشدن کامل فایل های کرک ممکن است به این خطا ختم شود. پس به راهنمای موجود در دی وی دی مراجعه کنید تا مشکلتان حل شود.

خطای xlive.dll یا microsoft live یا game live

در بعضی از بازی ها، شرکت های سازنده برای ثبت یکسری رکوردها، رقابت ها و... نیاز دارند که نرم افزاری را روی سیستم شما نصب کنند. برای رفع این خطا نرم افزار Microsoft Games for Windows را نصب کنید. دانلود کنید

خطای ++C یا vcredx86 مربوط به نصب بازی ها

این خطا ناشی از عدم یا قدیمی بودن IDE مایکروسافت بنام Microsoft Visual C++ می باشد. برای رفع خطا جدیدترین نسخه آن را از اینجا دانلود کنید. دانلود 64 بیتی دانلود 32 بیتی

خطای هنگام نصب بازی ها یا همان خطای framework

در اینگونه از خطاها شما نیاز به مکمل ویندوز خود دارید. که به Microsoft Framework معروف است. برای نصب آن میتوانید از لینک زیر کمک بگیرید. دانلود کنید

خطای openal32.dll زمان اجرای بازی کامپیوتر

این خطا بخاطر عدم وجود فایل openal32.dll در مسیر بازی می باشد. شما میتوانید آن را از لینک زیر دانلود کرده و در مسیر بازی قرار دهید. دانلود کنید

خطای Fatal Error زمان اجرای بازی کامپیوتر

این خطا عموما بخاطر عدم وجود سازگاری بین سیستم عامل شما و بازی می باشد. برای رفع این خطا میتوانید بر روی آیکن اجرایی بازی راست کلیک کنید و بعد Properties و بعد در تب Compatibility گزینه Run this program in compatibility mode for را انتخاب و ویندوزی قدیمیتر را انتخاب کنید.

خطای Error during initialization Unhandled exception caught یا پیام حاوی Don't Send

این مشکل عموما بخاطر وجود کارت صداهای مختلف بر روی ویندوز رخ میدهد. برای رفع کافی است به بخش Sounds در کنترل پنل ویندوز خود بروید و تمامی درایورهای صدا به جزء درایور اصلی را غیرفعال کنید. و یا کیفیت خروجی صدا را روی Studio Quility 48100 Hz - 24 bit تنظیم کنید.

خطای OS Not Support یا Operation System not Support

این خطا بدلیل قدیمی بودن سیستم عامل شما می باشد پس بهتر است هر چه سریعتر سیستمع عامل خود را بروزرسانی کنید.

خطای nvidia physx بازی های کامپیوتر

این خطا مربوط به physx می باشد که یکسری رخدادهای حرکتی و فیزیکی در بازی ها را بر عهده دارد. ممکن است این قابلیت غیرفعال باشد. برای فعالسازی به بخش Set PhysX Configuration در کارت گرافیک خود بروید و فعالش کنید. و یا درایور کارت گرافیک خود را بروزرسانی کنید.

خطای 3D Vision زمان اجرای بازی کامپیوتر

این خطاها مربوط به عملیات 3D کارت گرافیک شما می باشد که لازم است در بخش کارت گرافیک در کنترل پنل آن را فعال کنید.

خطای Send و Don't Send زمان اجرای بازی های کامپیوتر

این خطاها بیشتر مربوط به سیستم عامل شما می باشد. پیشنهاد میشود سیستم عامل خود را بروزرسانی کنید. و یا از وجود مشکلات سیستمی آن باخبر شوید.